16.05.202117.05.2021

שבועות

טיפים ומתכונים לחג הקציר

שבועות, במקורו, הוא חג חקלאי שבו נהנים מתנובת הארץ, הצמחית ברובה. רוב מאכלי החלב והגבינה, שמזוהים כיום עם החג, ניתנים להחלפה בקלות במאכלים טבעוניים טעימים. אספנו עבורכם עצות לחגיגת שבועות טבעונית ושמחה.

חג השבועות, המכונה גם חג הביכורים וחג הקציר, אינו חג של מוצרי חלב במקורו, אלא פשוט חג חקלאי, שבו נהנים מתנובת הארץ על ירקותיה, פירותיה, דגניה וקטניותיה. עדיף לחגוג שבועות עם שפע ירקות ופירות – ולא עם חלב פרות. למי שבכל זאת רוצה לציין את החג עם מאכלים חלביים, יש שפע של אופציות טבעוניות שאפשר להכין בבית או לקנות במאפיות מתמחות.

בלינצ'ס גבינה

בלינצ'ס גבינה

מתכון מושלם של בלינצ'ס גבינה טעימים ופשוטים להכנה. קינוח שחיתות שפשוט לא תרצו להפסיק לאכול…

רמת קושי
קל
מנות
6 בלינצ'ס גדולים
מתוקבמקום חלב וגבינה
16 דירוגים
16 דירוגים

עם איזו עוגה טבעונית תחגגו השנה את שבועות?

מתכונים מנצחים לשבועות

סלטים

לעוד מתכוני סלטים מומלצים

רמת קושי
קל
זמן כולל
45 דקות
מנות
4 מנות
מטבח
איטליה

גבינות

לעוד מתכוני גבינות וממרחים מומלצים

מאפים ופשטידות

לעוד מתכוני פשטידות מומלצות

פסטה ולזניה

לעוד מתכוני פסטה מומלצים

רמת קושי
בינוני
זמן כולל
שעתיים ו-30 דקות
מנות
6 פרוסות לזניה
מטבח
איטלקי

ירקות מוקרמים

לעוד תבשילי ירקות מומלצים

ממולאים

לעוד מתכוני ממולאים מומלצים

מרקים מוקרמים

לעוד מתכוני מרקים מומלצים

מתוקים

לעוד מתכוני קינוחים מומלצים

מוצרי "חלב" מהצומח

אפשר להכין בבית גבינות על בסיס טופו, שקדים, קשיו או מקדמיה. אם אתם לא בשלנים, אפשר להשיג היום בקלות מקבילות טבעוניות למוצרי חלב:

סידן מהצומח

סידן מהצומח

בניגוד לרושם העולה מפרסומי תעשיית החלב, לא חייבים לאכול חלב ומוצריו כדי לספק לגוף את הסידן הדרוש לו.
ישנם מקורות צמחיים רבים לסידן כגון טחינה, ירקות ירוקים, שעועית וסויה. ספיגת הסידן מברוקולי, מכרוב ומקולרבי גבוהה פי שניים בערך מאשר ספיגת הסידן מחלב פרה.

בואו ללמוד איך להשיג סידן מהצומח ומה עוד אפשר לעשות כדי לשמור על עצמות חזקות   >>>

גורלם בידינו

פרות יכולות לחיות מעל 20 שנה אך כיום הן נשחטות, לרוב באפיסת כוחות ובמצב גופני רע, כעבור שנים ספורות בלבד. חלקן קורסות עוד קודם לכן. פרה, ככל נקבה ממחלקת היונקים, לא מפיקה חלב אלא לאחר התעברות והמלטה. לכן מזריעים (מלאכותית) בתעשיית החלב את כל הפרות מדי שנה, ולאחר היריון של תשעה חודשים, לוקחים מהן את הצאצא שלהן מיד עם לידתו. ההפרדה היא חוויה קשה לעגל ולאם כאחד. "טיפוח" גנטי להגדלת כמות החלב הנשאבת מגופה של פרה, בנוסף לחליבה האינטנסיבית, גורם להתפתחות מחלות, נכויות וכאבים. שליש מהפרות בכל תחלובה, למשל, סובלות מדלקות עטינים קליניות. אברים לא רצויים כמו "פטמות מיותרות" או קרניים – נכרתים בשיטות אלימות וכואבות.

אנחנו יכולים לעצור את זה – בכך שנפסיק לשלם על חלב ומוצרים אחרים שמופקים תוך התעללות בבעלי חיים ונעבור לטבעונות. היום זה קל ומתבקש מתמיד! הירשמו כאן לאתגר 22.