הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

אורח חיים

מחשבות על צמחונות ואורח חיים צמחוני

המעבר לצמחונות או לטבעונות כרוך לעתים בשינויים באורח החיים החורגים מתוכן הצלחת או הפיתה, והרגלים ישנים נבחנים באור חדש. במדור זה תקראו הן על היבטים מעשיים באורח החיים הצמחוני, והן על תהיות תיאורטיות שהוא מעורר, למשל על שרשרת המזון, על צמחים ורגשות ועל מידת ההשפעה של צמחוני יחיד בעולם שבו הרוב (עדיין) אוכלים בשר.

איך מארגנים מכ?
איך מארגנים חתונה צמחונית


זה המקום לשאוב השראה מצמחונים וטבעונים אחרים: זוג שארגן חתונה צמחונית, ספורטאים טבעונים כמו האצן סקוט יורק והשרירן קנת' וויליאמס, הוגים צמחונים - מפיתגורס ועד א"ד גורדון, צמחונים מפורסמים - מביל קלינטון, דרך פול מקרטני ועד פמלה אנדרסון, וגם צמחונים פחות מפורסמים ואף מפתיעים כמו חקלאי שעסק בעבר בקיטום מקורי אפרוחים.

אוכל אינו רק עניין קולינרי, אלא גם עניין חברתי ומשפחתי. אם אתם הצמחונים היחידים בבית, לעתים זה לא קל, ועבורכם כתבנו רשימת עצות לשמירה על שלום בית סביב שולחן האוכל. אם אתם הורים, מומלץ גם לקרוא עצות שיסייעו לכם להקנות לילדיכם הרגלי אכילה בריאים, אף שטבעונות אינה בהכרח גוזרת עלינו פרידה מג'אנק פוד, ולהיעזר ברשימת גני-ילדים ידידותיים לטבעונים.

מחפשים בני זוג צמחונים או טבעונים, או אולי שותפים לדירה? סיימתם לקרוא ספר על צמחונות ואתם מעוניינים להשאילו? אתם מוזמנים לבקר בלוח הכרויות לצמחונים וטבעונים ובלוח המודעות הכללי באתר.