הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

עוברים לטבעונות!

למען בעלי החיים, למען הסביבה ולמען הבריאות שלנו

לפני הכל, טבעונות היא אמירה ערכית – בחירה באורח חיים המכבד בעלי-חיים, ונמנע מלקיחת חלק בפגיעה בהם. אך יש לטבעונות גם יתרונות בריאותיים וסביבתיים. צמחונים נמנעים מאכילת חיות, וטבעונים הולכים צעד אחד קדימה, ונמנעים גם מאכילת ביצים וחלב. לעומת זאת, אנו נהנים משפע של פירות, ירקות, דגנים, קטניות, זרעים ואגוזים.

מהי טבעונות?

 

טבעונות היא סוג של חרם צרכנים: אנחנו לא קונים מוצרים הכרוכים בסבל והתעללות. טבעונים נמנעים מכל מוצר שמכיל רכיבים מהחי, החל מבשרם של בעלי החיים הנשחטים באכזריות, דרך חלב המיועד לעגלים, וכלה בביצים שנלקחות מתרנגולות הכלואות בכלובים כל חייהן. בתעשיות המזון מן החי משתמשים בבעלי החיים כבמכונות ייצור. קיים פער גדול בין הדימויים בפרסומות למוצרי "תנובה" ו"זוגלובק" לבין המציאות. הבחירה בטבעונות היא הבחירה שלא להיות אדיש לפגיעה במאות מיליוני בעלי-חיים, ולא לקחת חלק בהתעללות. בישראל, אזרח ממוצע אוכל כ-4,000 בעלי-חיים במהלך חייו. באיזו עוד דרך אפשר להציל כל-כך הרבה חיים בכל-כך מעט מאמץ? החרמת בשר ומוצרים אחרים מן החי (או לכל הפחות הפחתת הצריכה), אפילו בהיקפה נוכחי, מסייעת לצמצם את היקפי העינוי וההרג וחוסכת סבל עצום מעשרות מיליוני בעלי-חיים מדי שנה.
 

טבעונות בשביל הבריאות

אנשים רבים פונים לטבעונות גם מטעמי בריאות. לפי שורה ארוכה של מחקרים, בקרב טבעונים נמצא שיעור נמוך יותר של סוכרת, מחלות לב וכלי דם וסוגי סרטן נפוצים (ביניהם סרטן השד, סרטן המעי הגס וסרטן הערמונית). הסיבות העיקריות לכך הן שיעורים נמוכים יותר של השמנת יתר ולחץ דם גבוה בקרב טבעונים, ורמות נמוכות יותר של LDL כולסטרול (הכולסטרול "הרע"), המצוי במזונות מן החי. מזונות מהחי מכילים גם שרידי כימיקלים וחומרים אנטיביוטיים, שבחלקם משמשים להתמודדות עם המחלות האופייניות למשקים תעשייתיים. בניגוד למיתוס הרווח, תזונה טבעונית מאוזנת מכילה את כל אבות המזון שהגוף זקוק להם, וכשאוכלים נכון לא צפוי חוסר בחלבון, ברזל, סידן או ויטמינים. התוסף היחיד שטבעונים נזקקים לו הוא ויטמין B12 אחת ליומיים-שלושה, המומלץ ממילא גם לרבים מאוכלי הכל, וניתן לרוכשו בכל בית מרקחת או בית טבע ב-50-80 ש"ח. עוברים לטבעונות!

למען הסביבה

סיבה נוספת לעבור לטבעונות היא העובדה שתעשיות המזון מהחי הן בין התעשיות המזהמות ביותר על פני כדור הארץ. למעשה, דו"ח של האו"ם קבע כי תעשיות אלו אחראיות ל-18% מפליטות גזי החממה (יותר מאשר כל כלי התחבורה גם יחד!). תעשיית המזון מן החי אינה בת-קיימא לא רק בשל הזיהום שהיא גורמת, אלא גם בשל בזבוז המשאבים בה. על מנת להאכיל את בעלי החיים נדרשות כמויות גדולות של שטחי קרקע למרעה ולגידול דגנים וקטניות למספוא. תעשיות המזון מן החי אחראיות לכריתת מעל 70% מיערות הגשם, שהוחלפו בשטחי מרעה ומספוא. לעומת זאת, גידול מזון צמחי מספק פי 10-21 יותר חלבון ליחידת שטח מאשר בשר. הגידול באוכלוסיית כדור הארץ מחייב מעבר לשיטות ייצור מזון חסכוניות במשאבים. קראו עוד על השפעת תעשיית הבשר על איכות הסביבה.
 

עושים שינוי

יותר ויותר אנשים בישראל ובעולם בוחרים בטבעונות. בארצות הברית נרשמה ירידה של 12% (!) בצריכת הבשר בין השנים 2007-2012 (לאחר עשרות שנים של עלייה מתמדת). מבחר המוצרים הטבעוניים ברשתות השיווק הולך ומתרחב, עוד ועוד מסעדות טבעוניות נפתחות, ומסעדות פופולריות רבות מוסיפות מנות טבעוניות לתפריט כדי לענות על הביקוש הגובר. הורים רבים, צעירים ומבוגרים, עוברים לטבעונות יחד עם ילדיהם - שיגדלו לתוך עולם יפה הרבה יותר, ואלים הרבה פחות.
 

נשמח לעזור

אנונימוס תשמח לסייע לך במעבר לצמחונות או טבעונות. מומלץ לקרוא את המדריך של אתר חיות לצמחו-טבעוני המתחיל, ולעיין בתפריט טבעוני לדוגמא. אנו שולחים הביתה לכל המעוניין חוברת מתכונים חינם ומספקים ייעוץ תזונתי מקצועי במחיר מוזל.

רוצים לנסות טבעונות ל-22 יום, בליווי צוות מדריכים ותזונאית קלינית? הצטרפו לפרויקט אתגר 22.