הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

חתונה טבעונית

"היה לנו ברור שלא ימותו חיות בשביל שאנחנו נשמח"

צמחונים וטבעונים שמקפידים במשך שנים להימנע מקניית מוצרים מן החי, מוותרים לפעמים דווקא ביום חתונתם ומסכימים להאכיל מאות אנשים בבשר – בגלל לחץ, חששות או תחושה שאין ברירה. יפעת גולדמן ורועי אראלי חשבו שיש ברירה – והצליחו. ענת קמרד ראיינה אותם.
חתונה צמחונית, טבעונות

יפעת גולדמן ורועי אראלי התחתנו בינואר 2008. יפעת, 36, היא מאיירת בוגרת בצלאל ומורה ליוגה טיפולית. רועי, 37, הוא מומחה לשיווק ותוכן באינטרנט, עם תואר שני במוסיקה ותואר ראשון בהיסטוריה ובארכיאולוגיה. יחד הם עובדים כיום על פרויקט אורח חיים, שכולל יוגה טיפולית לאנשים חולי לב ולקבוצות סיכון למחלות לב. בני-הזוג הכירו דרך אתר ההיכרויות הרוחני "נמסטה" והתחתנו לאחר שנה וחצי.

איך הפכתם לצמחונים? או שבעצם אתם טבעונים?

יפעת: אמא שלי אף פעם לא אכלה בשר, היא אוהבת מאוד חיות ותמיד היו לנו חיות בבית. כולנו צמחונים מגיל די צעיר, מלבד אבא שלי, שהוא האדם היחיד בבית שאכל בשר. לטבעונות עברתי בהודו. האוכל שם הוא בעצם טבעוני, אז קל מאוד לא לאכול ביצים. אחר-כך הפסקתי גם עם החלב. לפעמים אני שותה איזה אייס-קפה, אבל בעיקרון אנחנו לא משתמשים במוצרי חלב ובביצים. רועי: ב-1996 טסתי ללונדון ובמטוס חולק עיתון יומי, כשבעמוד השער התנוססה כתבה על מחלת הפרה המשוגעת. זו הייתה ההתחלה של הסערה הציבורית באנגליה, שהסתיימה בהריגת כל הפרות המועדות לחלות והחלפת "המלאי". כל זה היה חדש לי. עברתי לגור עם חברה צמחונית בלונדון והיא פקחה את עיני. הבנתי שאני אוכל מה שהפרות אוכלות, ושהפרות כבר מזמן לא אוכלות עשב. הפסקתי לאכול בשר מסיבות בריאותיות, מלבד דגים. לאחר כשנתיים הפסקתי גם איתם לאחר שהבנתי שהדגים נכחדים וגם הבשר הזה לא בריא. כל זה חיזק אצלי את הסיבות המצפוניות שהיום הן לא פחות חשובות לי. בחודשים האחרונים אני גם מפסיק עם מוצרי חלב מאותן סיבות.

הרעיון לעשות חתונה טבעונית, או לפחות צמחונית, היה מובן מאליו?

רועי: היה לנו ברור שלא ימותו חיות בשביל שאנחנו נשמח. כלומר, בחתונה שלנו לא יהיה בשר בכלל.
איך מארגנים מכ?
יפעת: אבל אנחנו גם מכירים צמחונים שהגישו בחתונה שלהם בשר ודגים. אנשים רוצים מאוד לרצות את האורחים ופוחדים שאם בנאדם לא יקבל את הסטייק שלו או את העוף שלו הוא לא ירגיש שיש "אוכל". רועי: אם כי בקרב החבר'ה שלנו זה עניין די מקובל, הלכנו כבר לפחות לשלוש חתונות צמחוניות... יפעת: עם חלב. בהתחלה רועי חשש שלא יהיה מה לאכול אם לא יהיה חלב, כי החתונות הצמחוניות שהיינו בהן היו עם מאכלי חלב. רועי: כן, האתגר הגדול היה לעשות חתונה טבעונית.

מה המשפחות שלכם חשבו על הרעיון של חתונה טבעונית?

יפעת: אמא שלי והמשפחה התלהבו מאוד, ובסך הכל רוב החברים שלנו בעניין, אז לא הייתה בעיה. הקושי היה למצוא מקום שיעשה את זה. רועי: וההורים שלי אמרו "וואו, רועי מתחתן, וכבר חיכינו לזה הרבה זמן – אז כבר ניתן לו להתחתן כמו שהוא רוצה!"

אז קשה למצוא קייטרינג טבעוני?

יפעת: מלבד קייטרינג אורגני מאוד מאוד יקר, המושג "צמחוני" לא קיים בעולם האירועים. הם לא קוראים לזה "קייטרינג טבעוני", אלא "קייטרינג פרווה". כלומר, לא בשר ולא חלב! רועי: בהתחלה רצינו מטבח חלבי. אבל התחתנו בחורף, כשגני אירועים לא פועלים אלא רק אולמות. בגני אירועים יותר קל לארגן מטבח חלבי כי לכאורה הם מביאים איתם הכל – סרוויסים חלביים ואוכל – בלי שימוש במטבח. העניין הוא הכשרות של המטבח. לא שהכשרות מעניינת אותנו – אנחנו ממילא צמחונים. אבל מטבח חלבי אמור להיות נפרד לגמרי ממטבח בשרי, והמחירים גבוהים מאוד באולמות שמספקים את זה. אין לנו הרבה כסף ולא רצינו לשלם כמעט פי שניים. באותה תקופה עדיין אכלתי מוצרי חלב והיה לי מין שד בראש שאמר "לא יהיה מה לאכול!" ו"חייבים חלב!". הייתה מתיחות גדולה כשראינו שלא מוצאים מקום מתאים. יפעת: ואז רועי ואמא שלי דיברו ביניהם על אירוע בלי חלב, ואמרנו "יאללה, בואו ננסה". וזה הקל עלינו.

יותר קל לעשות אירוע טבעוני מאירוע צמחוני?!

רועי: מהרגע ששחררתי את עניין החלב נפתחו הרבה אפשרויות, כי כל מטבח שנחשב "בשרי" יכול להרים ארוחה "פרווה". וככה מצאנו את עצמנו מבקרים באולם אחד, רואים את כל הדגים וכל המטוגנים יוצאים מהמקום – ונהיה לנו רע, לא רצינו להיות שם, באמת. יפעת: אבל לפני כן עלה קושי אחר. האחות של רועי, שעובדת באירועים, פנתה לכמה מקומות שאמרו לה "אנחנו לא מוכנים לקחת חסות על אירוע טבעוני." "אירוע פרווה", הם קוראים לזה, ומבחינתם – אין אוכל! אמרו לה: "אין, זה כישלון מראש. אתם עושים אירוע פרווה – הלך האירוע."
גן קבלת הפנים של אגדת גן מתוך אתר המקום

גן קבלת הפנים של אגדת גן מתוך אתר המקום
גן קבלת הפנים של אגדת גן מתוך אתר המקום 

רועי: ואז נכנסנו במקרה לאיזה אולם אירועים... יפעת: נראה לי שמותר לעשות למקום הזה פרסומת, לא? למקום קוראים "אגדת גן". רועי: סתם נכנסנו באקראי, בלי לקבוע מראש. קיבלו אותנו בסבר פנים יפות, האולם מצא חן בעינינו ואז אמרנו את השוס הגדול – שאנחנו רוצים חתונה פרווה! בעל המקום, מוני, ענה: "לא קרה כלום, מה שאתם רוצים אפשר לעשות."

בזה העניין נגמר, או שדאגתם בגלל הבקשה המיוחדת?

רועי: בהתחלה חשבנו אולי להביא ייעוץ של שף חיצוני, אבל מוני לא רצה. רציתי להיפגש עם השף, והוא צחק עלינו. אמרנו לו שאנחנו בכל זאת רוצים להיפגש עם השף כי מתחתנים רק פעם אחת בחיים. יפעת: באנו במיוחד לפגוש את השף, מישל, לפני שחתמנו – בדרך-כלל חותמים ואז מתחילים הכל... רועי: אמרנו לו שאנחנו רוצים חתונה פרווה. הוא אמר שאין בעיה בכלל – פרש בפנינו אפשרויות, יצאנו עם ריר בפה... יפעת: הוא היה יצירתי מאוד, תכנן דברים שהוא לא רגיל לעשות. חשוב לומר שהוא לא העמיד אותנו מול תפריט מצומצם אלא הייתה לנו אפשרות בחירה, הוא הכין הרבה דברים מיוחדים ונתן לנו לבחור. רועי: היו דברים שטעמנו ולא התאימו לנו, ואז הוא פתח עוד אפשרויות והראה שעם צוות טוב ויצירתיות וידע, התוצאות מעולות.

אבל בחתונה שמוגדרת "פרווה", אתם בעצם לא יכולים לדעת שלא יהיו ביצים באוכל?

יפעת: כן, היו קצת ביצים. רועי: לא חביתה, אבל היו ביצים. יפעת: אני מתארת לעצמי שאפשר לדאוג שלא יהיו בכלל ביצים.

אז מה הוגש בחתונה, בסופו של דבר?

רועי: קודם כל נסכם – האוכל היה מצוין. על השולחנות היו תפריטים, כך שכל אחד ידע מה מוגש לו וממה זה מורכב. הייתה הגשה מבר, לא עם מלצרים. כל אחד ידע שזו חתונה צמחונית כי היה כתוב "כל המנות צמחוניות", שלא יחפש את הפולקע, כי אין! יפעת: היה המון אוכל. אנחנו עצמנו הספקנו לאכול בעיקר אחרי האירוע, והיה ממש טוב! רועי: היה לנו סושי, והיו לנו סוגי סלטים, ומאפים ממולאים... יפעת: מאפים מעולים! רועי: והיו פסטות, עם טופו, וירקות בתנור... יפעת: ומוסאקה מסויה, שאנשים ממש לא האמינו שזה לא בשר. לא שזו מחמאה, אבל שמענו "וואו, זה היה נראה כמו בשר!". וגם הקינוחים היו מעולים, היה קשה להאמין שזו לא גלידת חלב, היו כל מיני עוגות עם גלידה והיה מצוין, אנשים אמרו שזה היה מיוחד.
חתונה צמחונית
רועי: היו לנו רק מאתיים מוזמנים, אבל זה יכול להגיע לקנה מידה הרבה יותר גדול וגם להיות טעים. זה תלוי בשף. אם הוא יצירתי ורוצה, אפשר לעשות חתונה טבעונית מאוד מאוד טעימה.

אילו תגובות שמעתם?

רועי: אנשים אמרו לנו שהיה טעים מאוד. יפעת: שמענו מעט מאוד הסתייגויות – אנשים רחוקים מאיתנו, משהו שלא אמרו לנו אלא שמענו מאחרים אחר-כך... אבל מחמאות שמענו הרבה. אפילו אנשים שהם ממש אוהבי בשר אמרו לנו שלא היה חסר העוף ושהיה ממש טוב. קרובת משפחה שלי שאף פעם לא אוכלת בחתונות, אמרה שהיה לה נורא טעים... רועי: מכיוון שזה כל-כך הצליח רצינו לעשות את הכתבה הזאת. יפעת: שאנשים יידעו שזה אפשרי. רועי: אני מאמין שיש עוד הרבה זוגות כמונו, והם מתלבטים. אז מסתבר שאפשר לעשות חתונה צמחונית וגם טבעונית טעימה, באולם שבחרנו ואני מאמין שגם בעוד מקומות. וכולם יוצאים מרוצים!

איפה מוצאים קייטרינג טבעוני לאירועים? הנה רשימה חלקית

-----

והנה גם סרטון מחתונה טבעונית גאה: