הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

100% טבעי - ספר בישול מאת שי-לי ליפא

100 מתכונים לשייקים, דייסות וקינוחים בריאים

שי-לי ליפא היא מתכונאית פופולרית ומגישת תוכניות בישול עם רקורד של יותר מ-10 ספרי בישול ואפייה. שי-לי מצטיינת במתכונים לא מסובכים שלא גוזלים שעות במטבח, אבל עד לאחרונה לא היה הרבה קשר בין המתכונים שלה לבין טבעונות. לכן העובדה שהיא החליטה להרים את הכפפה ולפרסם ספר טבעוני לגמרי היא שמחה כפולה: גם על הצטרפותה למגמת הטבעונות והבריאות שסוחפת את הישראלים, וגם על הידע והכלים שהיא מביאה עמה. שי-לי היא מתכונאית מצויינת למי שלא אוהבים לעבוד קשה, אז כיף לראות אותה בשורותנו. אגב, באחד הראיונות בעקבות הספר היא סיפרה שהיא מפחיתה בצריכת המוצרים מהחי.

הספר "100% טבעי" כולל 100 מתכונים קלים לממרחים, מיצים, שייקים, חלב צמחי מסוגים שונים (כולל חלב כורכום!), דייסות מתוקות ומלוחות וקינוחים. אז נכון, זה ממש לא הספר הראשון שראינו שמוקדש למאכלים בריאים בז'אנר הזה, אבל מתי שמעתן על מיץ "נינג'ה" מתה ירוק ופירות בחיזוק של קייל ואבוקדו, או על "סניקר שייק" עם חמאת בוטנים? בפרק הדייסות ישנו מקום של כבוד ל-Overnight Oat - דייסות שיבולת שועל שלא מבשלים אלא משאירים במקרר למשך הלילה. ישנו אפילו פרק המוקדש לכל מה שנשאר בבלנדר אחרי כל חגיגת הטחינה, הסחיטה והסינון המלווה את מרבית המתכונים בספר: סוגים שונים של קרקרים, כדורי שוקולד ואפילו תכשירי פילינג. 

נקווה ששי-לי ליפא תמשיך בכיוון הטבעוני שהיא החלה לצעוד בו, ושעוד נראה אותה מוציאה ספר שמתייחס גם למנות עיקריות ומאפים טבעוניים. אנחנו בטוחים שהיצירתיות שלה תתבטא גם שם.

שי לי ליפא 100% טבעוני
כריכת הספר 100% טבעוני של שי-לי ליפא