הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

אובן קובן

אוכל רחוב יפני מקורי

טלפון סניף ראשי': 053-9365722
שעות פתיחה סניף ראשי: א'-ש' , 12:00-23:00
סניף הברזל - תל אביב -יפו
הברזל 4, תל אביב -יפו

המקום

מסעדת אובן קובן מעוצבת במראה של סמטה יפנית חמימה וצבעונית (כולל הפנסים היפנים ופוסטרים מיוחדים ומוזרים על הקירות), ומציעה אוכל יפני שמח ומקורי שמתכתב עם אוכל הרחוב היפני המסורתי.
המסעדה רחוקה מלהיות טבעונית אך מציעה תפריט טבעוני מכובד. שימו לב שיש לבקש מהמלצרים את התפריט הטבעוני.

מנות ראשונות

אמנם לא התכנסו כאן בכדי לאכול סלט, אבל מומלץ לנסות את הסלטים המקוריים של המקום: סלט סובה, אצות, שורשים וטורופיקארו (אטריות שעועית עם פפאיה, כרוב סגול, בוטנים והפתעות נוספות). עוד במנות הראשונות הטבעוניות: מרק מיסו (עם טופו ואצות ווקאמה והיז'יקי), אגדאשי טופו (טופו פריך ופטריות נאמקו במרק מעולה) וחמוצים יפנים.

מנות עיקריות

המנות העיקריות הטבעוניות באובן קובן הן גרסאות שונות של נודלס על בסיס אטריות אורז או אטריות אודון, או תבשילים שונים על מצע של אורז. מרבית המנות הטבעוניות במקום מבוססות, איך לא, על טופו, אבל בכל זאת מדובר בטופו שטופל על ידי אנשים שיודעים דבר או שניים על איך להכין טופו טעים. בעיני המנה הטעימה ביותר בתפריט היא דווקא מנה שאינה מבוססת על טופו ונקראת "אזוקי קורוממה אודון". מאחורי השם המפואר עומדת מנה של אטריות אודון דקות עם שעועית אזוקי וירקות ברוטב שעועית שחורה וסויה. מומלץ לטבעונים שנמאס להם לראות רק טופו במסעדות אסייתיות...

קינוחים

יש שני קינוחים טבעונים בתפריט. אנחנו ניסינו את השוקו דנגו: שני כדורי טראפלס וכדור פיסטוק מרציפן. טעים אך יקר להפליא.

לסיכום

החוויה שלי כטבעונית במסעדת אובן קובן היתה בסך הכל מצויינת. ניכר שבעלי המסעדה השקיעו מחשבה ומאמץ בפיתוח תפריט טבעוני ייחודי ומעניין והם אף מציעים אותו ב-20 אחוז הנחה בימי שני. בעיני ההחמצה היחידה היא שהתפריט מוגדר כמיועד לטבעונים, וסועדים אחרים לא נחשפים לכל האופציות הטבעוניות שעשויות לעניין גם אותם. חבל שאנשים "רגילים" לא זוכים לטעום רופונגי אודון על בסיס פטריות במקום על בסיס פרה, ולגלות שיאקי סובה אפשר לאכול על בסיס של טופו ולא רק על בסיס תרנגולים, שיש מרק מיסו בלי ציר דגים וגם שממש לא חייבים להוסיף ביצה כדאי לקבל פדתאי מצויין. מקווה שבעתיד אובן קובן פחות "יתביישו" במנות הטבעוניות שלהם וישלבו אותן כאופציות לגיטמיות בתפריט הכללי.

(4/5)
( גולש/ת 1 כבר דירג/ה )

ביקרתם במקום? דרגו וספרו לנו בתגובות איך היה.