הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

חלב סויה ותחליפי חלב נוספים

משקאות חלב צמחי על בסיס סויה, קוקוס, אורז, שיבולת שועל או שקדים ואחרים

בקפה, עם קורנפלקס, או לאפייה

ניתן להשיג בחנויות מגוון רחב של משקאות חלב טבעוניים - חלקם על בסיס סויה, וחלקם על בסיס דגנים או אגוזים שונים. אם טעמתם סוג אחד והוא לא התאים לטעמכם, אל תאמרו נואש: לכל חלב יש טעם אחר, וכדאי לנסות סוגים שונים עד שתמצאו את זה שמתאים לכם. כדאי לטעום עם ראש פתוח, ולזכור שטעם זה עניין של הרגל.

מבחינה תזונתית, מומלץ לבחור בחלב סויה, ועדיף מועשר בסידן - הוא מזין יותר מסוגי החלב האחרים, וגם מכיל הרבה פחות סוכר. כדאי לערבב את הקרטון לפני כל שימוש, כי הסידן נוטה לשקוע לתחתית האריזה. המותגים הנמכרים בישראל טוענים כי אינם משתמשים בפולי סויה מהונדסים גנטית. חוששים מסויה? לחשש אין בסיס מחקרי, ולעומת זאת יש הרבה עדויות מחקריות לתועלת התזונתית של הסויה. למאמר מורחב בנושא סויה

אם החלב הצמחי מתפרק לכם בקפה, ייתכן שזה בגלל הבדלי הטמפרטורה - נסו למזוג קודם את החלב ואחר-כך את המים, או לחמם את החלב (חלב סויה מעולה להקצפה, גם במכשיר ביתי). 

אלפרו

חברת אלפרו משווקת שלושה סוגי משקאות סויה המועשרים בסידן ובויטמין B12: משקה בטעם טבעי, משקה סויה לייט ומשקה ללא תוספת סוכר, כשהאחרון מתאים יותר לבישול ואפייה. בנוסף, משווקת החברה משקה אורגני לא מועשר, וכן משקאות סויה בטעמי שוקו, וניל ומקיאטו (מומלץ במיוחד!). 
לצד משקאות הסויה, אלפרו משווקת גם משקאות על בסיס אורז, קוקוס ואורז, שקדים, אגוזי לוז ושיבולת שועל. 

חלב סויה של אלפרו    חלב אגוזי לוז של אלפרו חלב שקדים של אלפרו

תנובה אלטרנטיב

היצרנית הגדולה ביותר של מוצרים מהחי בישראל – תנובה – נכנסה לשוק המוצרים הטבעוניים, והיא משווקת סדרת משקאות טריים מהצומח שזמינים בכל מכולת וסופר.
בין המוצרים הטריים תוכלו למצוא: משקה סויה ממותק, משקה סויה במתיקות מופחתת, משקה סויה בטעם וניל, משקה סויה ללא סוכר, משקה סויה לייט, משקה שיבולת שועל, משקה קוקוס-שקדים ומשקה שקדים.

תנובה אלטרנטיב
מתוך האתר של תנובה אלטרנטיב

משק צוריאל

גם משק צוריאל, בשיתוף חברת VALSOIA האיטלקית, נכנסו לשוק תחליפי החלב, וביחד עם שאר החברות נותנים פייט רציני לשוק: משק צוריאל מציעים ללקוחותיהם משקאות סויה ב4 טעמים שונים - משקה סויה ממותק, במתיקות מופחתת, לייט ובטעם וניל. בנוסף למשקאות הסויה, מציעים בחברה גם משקה שקדים.

משק צוריאל - תחליפי חלב
מתוך האתר של משק צוריאל

Vitariz

חברת Vitariz משווקת משקאות אורז, אורז ושקדים ואגוזי לוז. חלב האורז-שקדים קנה לו לא מעט אוהדים בקהילה הטבעונית בישראל. 

משקה אורז שקדים של vitariz

הרדוף

הרדוף משווקת משקאות חלב אורגניים וטבעוניים, שמתאימים במיוחד לנמנעים מסוכר. המוצרים ללא סוכר: חלב סויה בתוספת אומגה 3; משקה כוסמין; משקה אורז; משקה אורז ושקדים.

אדמה

חברת אדמה המשווקת מגוון מוצרים אורגניים בחנויות הטבע וברשתות השיווק הגדולות, משווקת משקה סויה אורגני, וכן משקאות חלב ממותקים על בסיס דגנים כמו אורז, כוסמין ושיבולת שועל אורגניים (את משקה האורז ואת שיבולת השועל אפשר למצוא גם בטעם וניל).

Imagine Foods

חברת Imagine Food האמריקאית משווקת מגוון משקאות חלב על בסיס דגנים. בין מותגיה ניתן למצוא בחנויות הטבע את Rice Dream – משקה אורז במגוון טעמים: טבעי מועשר בסידן, וניל, שוקולד ואורגני.
בנוסף משווקת החברה את המותגים Oat Dream (משקה על בסיס שיבולת שועל), Spelt Dream (משקה על בסיס כוסמין).

Blue Diamond

חברת Blue Diamond משווקת חלב שקדים במגוון טעמים תחת השם Almond Breeze. בין מוצריה נמנים חלב שקדים טבעי, חלב שקדים בטעם וניל, חלב שקדים לא ממותק וחלב שקדים בטעם שוקו. את המוצרים אפשר למצוא בחנויות הטבע.

חברות נוספות

חברת ליב מייבאת לארץ את משקאות החלב האורגניים של חברת Isola Bio. בין המוצרים: משקה סויה, משקה אורז ומשקה שיבולת שועל.

בבתי טבע ניתן למצוא משקאות של חברת The Bridge - סויה וניל, שקדים, אורז וקוקוס, אורז ואגוזי לוז, שוקו ושיבולת שועל. חלק מהסוגים ללא סוכר.

Pacific משווקת גם היא, משקה אורז ומשקה שיבולת שועל.

חברת Primavena משווקת חלב שיבולת שועל.

 

אנחנו חושבים שהמון אנשים לא מודעים לעובדות פשוטות, כמו למשל ערכים תזונתיים של חלב מן החי מול החלב מהצומח המזין ביותר (סו...

Posted by ‎חלב - עובדות או מיתוסים‎ on Sunday, 27 December 2015

 ניסיתם את המוצר ואהבתם? ניסיתם ולא אהבתם? ספרו לנו בתגובות!
תגיות: