הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

מדריך קניות לכלבתול הצמחוני

בכתבות אחרות סקרנו את נושא המזון הטבעוני (הצמחי) לחתולים ולכלבים – היבטים תזונתיים, סוגיות מוסריות ומוצר טבעוני לכלבים מתוצרת טכני-קל, שנמכר בחנויות רבות לממכר מזון לבעלי-חיים בישראל. בדף זה אנו סוקרים את החנות המקוונת הישראלית, VegPet, המשווקת את המוצרים הטבעוניים לחתולים ולכלבים מתוצרת AMI ו-BENEVO, ולאחר מכן נסקרות האפשרויות לייבוא אישי של מזון טבעוני לכלבים ולחתולים מן החברות המומלצות ביותר בעולם.

מוסרי ובריא

מדריך קניות לכלבתול הצמחוני רוב החברות שמוכרות מזון מן הצומח לכלבים, מתפרנסות בעיקר ממכירת בשר. אולם קיימות בעולם מספר חברות קטנות, שאינן מוכרות מוצרים מן החי ורכישת מזון טבעוני מהן מומלצת במיוחד מבחינה מוסרית. אמנם, המוצרים שלהן יקרים באופן יחסי והמשלוח בהזמנה פרטית אף מכפיל את המחיר בקירוב. חברות אלה מדגישות את ההיבט הבריאותי של מוצריהן, העדיפים באופן ניכר על-פני רוב המוצרים מן החי, בזכות חומרי-גלם איכותיים. זאת בניגוד למוצרי-הלוואי שנהוגים בתעשייה המייצרת מזון מן החי. החברות מפרסמות רשימות מבהילות של מזהמים, הנכנסים למזון מן החי עבור כלבים וחתולים: החל באברים חולים ורקובים, עבור ברעלים ובתרופות וכלה בשרידי אריזות. החברות הוותיקות מדגישות ניסיון רב, שנצבר בעניין הסגולות הבריאותיות של מוצריהן, ובאתריהן שפע של דיווחים מלקוחות, המעידים על תרומת המזון לאריכות ימים, להחלמה ממחלות ולשיפור כללי במצב הבריאותי של החיות. גם חברות לא-צמחוניות, אשר מייצרות מזון טבעוני לכלבים, משווקות את המוצר הצמחי כמזון בריאות, בעיקר נגד אלרגיות למוצרים בשריים. כל המזונות היבשים משווקים כמזון מלא, הכולל את כל הדרישות התזונתיות של הכלב או החתול. יש לציין, שרק החברות HOANA ו-Veganpet מדגישות היטב, שכל מוצריהן טבעוניים לגמרי. אמנם גם בשאר המוצרים שלהלן, כל המרכיבים העיקריים הם מן הצומח בלבד, אך משום-מה תווית המוצר היא "צמחוני" (vegetarian) ולא "טבעוני" (vegan). אם יש בהם רכיב לא צמחי, הוא מצוי במינון זעיר מאוד, אך ככל הנראה כל המוצרים טבעוניים.

VIPets: מזון צמחי לחתולים ולכלבים בישראל

vipets, מזון צמחוני, כלב , חתול

VIPets, אתר האינטרנט, vipets3@gmail.com
מס' טלפון להזמנות: 077-7676534

מספרים נוספים: 02-9908170, 050-9908170, 050-2126626

חברת VIPets משווקת בישראל מזון טבעוני יבש לכלבים (AMI ו-BENEVO) ולחתולים (AMI ו-BENEVO), בנוסף על מזון רטוב בשימורים וחטיפים לכלבים. כל המוצרים שמשווקת החברה אינם כוללים מרכיבים מן החי. המחירים כוללים מע"מ ודמי משלוח. ניתן לרכוש את המוצרים גם ישירות בחנויות לממכר מזון לחיות (שאינן מוכרות חיות): חוות רוטוויל בתל-אביב (פלורנטין 10, 03-6824949) ו-Dog & Cat Shop בירושלים (ארלוזורוב 8, 02-5670070). מוצרי החברה:

מזון לכלבים וחתולים

כל המוצרים הם מתוצרת AMI, חברה איטלקית המייצרת מזון צמחי בריאותי, היפו-אלרגני. החברה אינה עורכת ניסויי מעבדה בחיות. ניתן לקרוא באנגלית את רשימת המרכיבים למזון לחתולים ולמזון לכלבים.
ami, כלב, חתול, מזון צמחי

 • מזון לכלבים 15 ק"ג, 389 ₪
 • מזון לכלבים 2 ק"ג, 99 ₪
 • מזון לחתולים 10 ק"ג, 350 ₪
 • מזון לחתולים 2 ק"ג, 110 ₪

 •  

חול לחתולים

EcoSand של AMI עשוי מחומר צמחי ללא כימיקלים מזיקים, יעיל בנטרול חיידקים ובמניעת ריחות, מתכלה כולו וניתן לשטוף אותו באסלת השירותים או לפזר בחוץ. מחיר שק (שלושה ק"ג) 48 ₪.
 

חטיפים לכלבים ("עצמות")

ה"עצמות" מורכבות מנוסחה צמחית שעיקרה דגנים. נמכרים שלושה סוגים, בעלי סגולות בריאותיות שונות:

 • Omega 3 לטיפוח הלב וכלי הדם. חטיף במשקל 75 נמכר ב-25 ₪; שלוש יחידות של 25 גרם ב-28 ₪.
 • Bio טוב למערכת העיכול ומועיל לאחר טיפולים רפואים באנטיביוטיקה, בקוטלי פרעושים וכדומה. המחירים כמו בחטיפי Omega 3.
 • BoneCare מיועד במיוחד לבריאות השיניים. נמכר במגשים של 20 יחידות במשקל 75 גרם, או 60 יחידות במשקל 25 גרם, שניהם במחיר 324 ₪.

מדריך קניות באינטרנט מהחברות הממולצות בעולם

(Harbingers of a New Age (HOANA

החברה של ג'יימס פדן ממונטנה היא היצרנית הוותיקה בעולם למזון טבעוני לחתולים, מאז 1986. המניע המקורי לפיתוח היה מוסרי. המחקר הראשוני נערך באוניברסיטת אורגון. המזון, הן לחתולים והן לכלבים, מאושר על-ידי "ההתאחדות האמריקאית של קציני בקרת מזון", AAFCO. אתר החברה כולל תמונות של 30 חתולים וכלבים הניזונים ממוצרי החברה במשך עד 10 שנים, עם דיווחים על מצב בריאות מצוין. מוצרי HOANA אינם מוכנים לאכילה, אלא מדובר באבקות שיש לשלב בבישול (כתוספים לתבשילים צמחיים ביתיים) או באפייה. בייבוא אישי יש בכך יתרון: משקל החבילה נמוך מאוד בהשוואה למשקל המזונות המוכנים לאכילה. מוצרי HOANA משווקים על-ידי חנויות באירופה בנוסף על אמריקה. באתר החברה ניתן לקנות את המוצרים הבאים:

 • תוסף Vegecat לחתולים בוגרים (27 דולר ל-850 גר', מספיק לכחצי שנה), וכן: Vegecat ph דל-מגנזיום לחתולים המועדים לבעיות בדרכי השתן, ו-Vegekit לחתולים מתחת לגיל שנה ולחתולות מיניקות.
 • תערובת Vegecat KibbleMix ליצירת פתיתים לאפייה עם קמח ומרכיבים ביתיים אחרים (42 דולר ל-4.5 ק"ג, מספיק ליותר מארבעה חודשים)
 • תוסף Vegedog לכלבים (29 דולר ל-1.2 ק"ג, מספיק ל-5 חודשים בקירוב)
 • תוספים בריאותיים לכלבים ולחתולים: Prozyme Vegan מכיל אנזימים המשפרים את ספיגת הוויטמינים, המינרלים וחומצות שומן מסוימות, ו- VegeYeast מכיל שמרים ברמת חומציות גבוהה מאוד, הטובה למערכת השתן של החיות.
 • הספר Vegetarian Cats & Dogs של פדן, הכולל מידע רב על תזונה צמחית לחתולים ולכלבים, הן בגרסת CD-ROM והן כקובץ להורדה בתשלום.

Evolution Diet

החברה של אריק ווייסמן ממינסוטה, משווקת מזון טבעוני מאז 1989. מוצרי החברה הם פתיתים מוכנים לאכילה, ווייסמן מתגאה בכך שהמקלטים (שאינם הורגים חיות) הגדולים בארצות-הברית הם לקוחות קבועים. המוצרים עומדים בסטנדרט של AAFCO. ווייסמן הוא בעל דוקטורט מאוניברסיטה לרפואה טבעית ומטפל הוליסטי בבני-אדם מזה 26 שנים. הוא גם עוסק בטיפול טבעי בחיות ופיתח דיאטות רפואיות שונות עבורן. בין השאר, הוא ממליץ על הפחתה בכמות המזון הניתנת לחיות. את Evolution החל ווייסמן לפתח עם מומחה לתזונה, לאחר שהכלבים והחתולים שהאכיל סבלו מבעיות בריאות הקשורות במזונות התעשייתיים. ב-1987 הוא ייסד מקלט (כמובן ללא הרג) הנקרא על שם חברת המזון שלו, עבור חיות חולות וחסרות בית. אתר Evolution מציג סיפורים ותמונות של עשרות חיות שניזונות ממוצרי החברה, וביניהן חיות מבוגרות מאוד – החתול המבוגר ביותר הוא בן 23 וניזון מ-Evolution מאז שהיה בן 6. באתר החברה ניתן לקנות את המוצרים הבאים:

 • Gourmet Pasta Dog Kibble – מזון יבש לכלבים (37.45 דולר ל-9.09 ק"ג)
 • מזון לח צמחי לכלבים בקופסאות שימורים מארבעה סוגים. בין המרכיבים: גלוטן, סויה, תפוחי אדמה, אבוקדו, אפונה, אורז, גזר, עגבניות וכן תוספים
 • Mr Barkey חטיפים לכלבים
 • Gourmet Pasta Cat Kibble – מזון יבש לחתולים (40.45 דולר ל-9.09 ק"ג)
 • מזון בקופסאות שימורים ותוספים (ויטמינים וכו') לבני-אדם
 • הספר Obligate Carnivore מאת ג'ד גילן, הדן ב"חתולים, כלבים ומהי המשמעות האמיתית של היות טבעוני"

AMI s.r.l

מייצרים מזון טבעוני יבש לכלבים ולחתולים באיטליה. מחקרי החברה החלו ב-1987 בשיתוף עם אוניברסיטאות ושירותים וטרינריים באיטליה, ואתר החברה כולל דף של המלצות מומחים. שיווק המוצרים החל בקיץ 2002. AMI מדגישים, שהמזון שלהם הוא היפו-אלרגני ושאינם מבצעים ניסויים בחיות. הם מציינים שתרמו מזון לחיות במצוקה ולארגונים איטלקיים להגנה על חיות. כחברה אירופית, AMI מדגישה את סכנת ספגת המוח – "החתול המשוגע" או "הכלב המשוגע" – כתוצאה מצריכת מזון מסחרי רגיל, העשוי מגופות בעלי-חיים. לפי הערכות עקיפות שמצוטטות באתר החברה, מספר הכלבים שחלו במחלה באיטליה הוערך ב-100,000, וכן 50 חתולים. ההיבט המוסרי של המעבר למזון צמחי מודגש לצד ההיבט הבריאותי. AMI משווקים בחנויות באיטליה אך כדי לקנות מחוץ לאיטליה יש לפנות לחברה בדואל או דרך חנות האינטרנט veggiepets.com (ראו בהמשך). אלה הם המוצרים שמופיעים באתר החברה:

 • AMI Cat מזון יבש לחתולים (88 דולר ל-15 ק"ג בקנייה ב-veggiepets.com)
 • AMI Dog מזון יבש לכלבים (53 דולר ל-15 ק"ג בקנייה ב-veggiepets.com). יש גם מזון AMI Dog-mini לכלבים קטנים
 • AMI Bone חיקוי עצמות לכלבים, הכולל חומצת אומגה 3
 • AMI Sand חול לחתולים, עשוי מחומר צמחי וניתן להשליך את החול המשומש לאסלה

Veganpet

חברה חדשה של סנדי אנדרסון מוויקטוריה, אוסטרליה. המוצרים טבעוניים בלבד, ברובם מגידולים אורגניים ובאיכות הראויה למאכל אדם לפי הסיווג הרשמי. המוטיבציה של מפתחת המזון היא בריאותית. המזון עומד בסטנדרט של AAFCO האמריקאי וכן של NRA (רשות הרישום הלאומית לכימיקלים חקלאיים ווטרינריים, אוסטרליה), והוא עבר מבחני טעימה על-ידי חיות בית תחת השגחת המטפלים שלהן. המזון משווק בחנויות באוסטרליה, ובאתר החברה יש טופס קנייה כללי, ללא התייחסות מיוחדת לקנייה ממדינות אחרות. אפשר לפנות לחברה בדואל. מוצרי החברה:

 • מזון יבש לכלבים (68.34 דולר אמריקאי ל-15 ק"ג, כולל משלוח באוסטרליה – לא צוין מחיר נקי)
 • מזון יבש לחתולים (50.12 דולר ל-10 ק"ג)
 • שמפו טבעוני לכלבים ולחתולים

Happidog

זוהי חברה אנגלית, הוותיקה ביותר בשוק למזון טבעוני לכלבים – מאז 1980. משווקת שני סוגים של מזון יבש לכלבים (32.41 דולר ו-55.54 דולר ל-15 ק"ג). החברה אינה מספקת מידע משמעותי על עצמה, מלבד המחויבות שלה למזון בריא, ללא ניסויים בחיות ועם שימוש באריזות ידידותיות לסביבה.
 

Benevo Foods

חברה חדשה מאנגליה, שאינה מספקת מידע משמעותי על עצמה, מלבד ההצהרה: "בנבו הוא יצרן עצמאי המתמחה במזון ובחטיפים לחיות מחמד. כל המוצרים שלנו הם צמחוניים וחפים מאכזריות." החברה משווקת רק מזון טבעוני יבש לחתולים ובאתר מובטח שבקרוב ישווק גם מזון טבעוני לכלבים. השיווק דרך veggiepets.com במחיר 12.34 דולר ל-2 ק"ג.
 

מזון צמחי לכלבים מחברות בשריות

נזכיר כאן גם חברות פחות מומלצות, המוכרות מוצרים טבעוניים לכלבים בלבד, אולם בדומה לחברת טכני-קל, אשר משווקת מזון צמחי לכלבים בישראל, עיקר פרנסתן על מוצרים בשריים. החברה הראשונה ברשימה היא בריטית, וארבע האחרות אמריקאיות.
 

 • Yarrah Organic Petfood מתמחה במזון אורגני לכלבים ולחתולים (לחתולים המזון בשרי בלבד) ומשווקת מזון טבעוני יבש ולח. מתגאה בכך, שהחיות שמהן מופקים רוב המוצרים שלה, חיות במשקים אורגניים ולכן בתנאים טובים יותר מהחיות בשאר התעשייה.
 • Natural Life Pet Products משווקת מזון טבעוני יבש, ויבש ובקופסאות שימורים
 • PetGuard Premium משווקת מזון טבעוני בקופסאות שימורים. משווקת גם מזון יבש אורגני בעיקרו, ללא בשר אך עם ביצים.
 • Natural Balance משווקת מזון טבעוני יבש, שאינו מכיל סויה וחיטה. החברה מתמחה, בין השאר, בייצור מזון (בשרי) עבור טורפים "אקזוטיים", ובין לקוחותיה נמנים גני חיות. בין המוצרים בולט בשר איילים שניצודו.

 • נזכיר גם שתי חנויות אינטרנט בולטות:
  מדריך קניות לכלבתול הצמחוני

  vegancats.com

  חנות בסיאטל, שנוסדה ב-1999 ומתמחה במזון טבעוני לכלבים ולחתולים. החנות מסייעת למקלטים, האחד בוושינגטון והשני בקנטאקי, אשר מחזיקים מאות חיות, בעיקר "חיות משק", ומזינים אותן במזון צמחי. החנות מקיימת תוכנית תרומות, הנאספות לחשבונות של המקלטים ונפדות כמוצרים בהנחה. בנוסף לכך, ארגוני זכויות בעלי-חיים נרשמים לחנות ומקבלים 5% מדמי המכירות שעברו דרך אתרי האינטרנט שלהם. באתר החנות מתפרסמות תמונות רבות של חתולים וכלבים צמחונים, חלקן עם פירוט על החיה.
  ב-vegancats.com מוכרים מוצרים של כל החברות האמריקאיות שנסקרו לעיל. בנוסף לכך, החנות משווקת מגוון של תוספי מזון צמחיים, תרופות הומאופטיות, שמפו וקולרים דוחי-פרעושים על בסיס חומרים בלתי רעילים, וחול לחתולים מחומרים המאפשרים שטיפה בשירותים או פיזור בגינה ללא זיהום.
   

  veggiepets.com

  מדריך קניות לכלבתול הצמחוני חנות חדשה בהמפשייר, אנגליה, למוצרים צמחוניים וטבעוניים לכלבים ולחתולים. החנות מוכרת את כל המוצרים מתוצרת בריטניה שנסקרו לעיל, מוצרי HOANA, מוצרי AM? וכן מזון טבעוני יבש לכלבים זול במיוחד (26.36 דולר ל-15 ק"ג) תחת המותג WackiDog (של Suma Wholefoods, החברה הגדולה בבריטניה לשיווק מוצרים צמחוניים-טבעיים). ב-veggiepets.com מוכרים גם מגוון של תוספים בריאותיים ותרופות טבעיות. החיסרון של החנות הוא, שהמשלוחים הבינלאומיים הסדירים מוגבלים ל- 1.5 ק"ג בלבד – אמנם די והותר למשלוח תוספים, אך לא למזון מלא. למשלוחים כבדים יותר יש לפנות לחנות בדואל.