הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

נופש טבעוני

אתרי נופש שמציעים אפשרות אירוח ידידותי לטבעונים הולכים ומתרבים. תמצאו בהם צימרים – יוקרתיים יותר או פחות, חוות בודדים, חאנים, וכל מה שבין לבין, בשאיפה שבקרוב גם בתי מלון יעזו לקפוץ ראש ולהצהיר על עצמם באופן רשמי כפתוחים לאירוח טבעוני.

נופש טבעוניעמותת Vegan Friendly קבעה קריטריונים למתן תו ארצי לעסקים בתחום הנופש הטבעוני:

  • אלטרנטיבה טבעונית ראויה לארוחת הבוקר הסטנדרטית (סלט, לחם וממרחים לא מספיק, צריכה להיות מנה "עיקרית")
  • בחורף השמיכות שמשתמשים בהן לא יכילו נוצות אווזים (פוך), אלא תהיינה סינתטיות.
  • מוצרי הקוסמטיקה שמוצעים לאורחים לא נוסו על בעלי חיים ולא מכילים רכיבים מן החי.

כל מקומות האירוח המובאים להלן עומדים בקריטריונים. ברבים מהם בעלי המקום בעצמם בעלי זיקה לצמחונות או טבעונות, ושמחים לארח אורחים טבעונים, בתיאום מראש כמובן.

נופש טבעוניהיות שצימרים רבים ממוקמים במושבים חקלאיים, ניתן לבדוק מראש עם בעלי הבית שהצימר אינו ממוקם בסמוך למשק חקלאי כגון רפת או לול, כדי למנוע עוגמת נפש. כמו כן, אם זה חשוב לכם, כדאי לוודא שאין בצימר ספות עור.

ברוב הצימרים יש אפשרות להתקין ארוחות קלות בעצמכם, מה שפותר את סוגיית ארוחת הצהריים והערב, לפחות למשקיענים. מי שמעדיף להתפנק, מומלץ לו לבדוק מראש עם בעל הצימר לגבי מסעדות ידידותיות לטבעונים באזור.

לקריאת סקירות מפורטות לגבי כל צימר, הכוללות חוות דעת אותנטיות של מנויי מפה, לחצו כאן.

למטיילים בחו"ל שרוצים למצוא מקומות אירוח ידידותיים לצמחונים וטבעונים, יש את האתר הנוח Veggie Hotels המציג מעל 500 מקומות אירוח ידידותיים לצמחונים וטבעונים המתפרשים על יותר מ60 מדינות שונות. כמו כן, באתר יש גם מגוון מאמרים (באנגלית) עם טיפים שונים לאנשים הרוצים לתכנן טיול ידידותי לצמחונים או טבעונים.