הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

לאכול באוניברסיטת תל-אביב

איפה יש סנדוויץ' טבעוני באוניברסיטת תל-אביב? ובאיזו קפיטריה אפשר להשיג ארוחה טבעונית חמה?

לאכול באוניברסיטת תל-אביב

ברחבי האוניברסיטה  פועלות כ-10 קפיטריות ועגלות קפה, ומידת הידידותיות לטבעונים משתנה בין קפיטריה לקפיטריה. אלו הן הקפיטריות הגדולות: קפיטריית Daily בבניין רפואה, קפיטריית 'עלית' בבניין מדעי הרוח, קפיטריית 'ס.ש.ק' בבניין מדעים מדויקים ובבניין מדעי החברה, 'קקאו' בפקולטה למשפטים, ושלוש נוספות באתר ההסעדה בבניין שרת – 'עלים ירוקים', 'פביאנו', ו'אקו שוק'. 

בכל הקפיטריות ניתן לקבל קפה עם חלב סויה. הקפה הזול ביותר נמצא בפינות הקפה של אגודת הסטודנטים הפזורות ברחבי הקמפוס ("קפה אמון"), שבהן ניתן לקבל כוס קפה ב-2 ש"ח בלבד (בדרך-כלל יש שם גם חלב סויה, ואם חסר אפשר לפנות לאגודה). 

סלט

בכל הקפיטריות מלבד 'פביאנו' ו'אקו' תוכלו למצוא סלט גדול בהרכבה אישית. אפשר להוסיף לו קינואה, טופו ושאר רכיבים משביעים ומזינים שיהפכו אותו לארוחה של ממש.

כריכים

בקפיטריית 'ס.ש.ק' בבניין מדעי החברה ישנם שלושה כריכים טבעוניים גדולים, במעין ג'בטה: סביח (ללא ביצה כמובן), אבוקדו-פטריות, ואנטי-פסטי. בסניף השני של 'ס.ש.ק' הממוקם בפקולטה למדעים מדויקים יש את כל הנ"ל, ובנוסף כריך טבעוני יותר קטן. גם בקפיטריות שבהן אין כריך טבעוני, אפשר לבקש מהעובדים ובשעות בהן אין לחץ פעמים רבות הם מסכימים להכין.

מנות טבעוניות באוניברסיטת תל אביב

פסטה וארוחות חמות

בכל הקפיטריות מלבד 'עלים ירוקים' ו'אקו' תוכלו למצוא פסטות במגוון רטבים, בחלקן אף פסטות מקמח מלא (שבדרך-כלל יעלו שקל או שניים יותר מהפסטות האחרות). בחלק מהקפיטריות ניתן גם לקנות 'צלחת תוספות חמות' שהתוכן שלה משתנה - תפוחי אדמה, אורז, ירקות וכדומה.

בסניף של 'ש.ס.ק' בפקולטה למדעים מדויקים מוגשת מנה עיקרית טבעונית חמה – לפעמים חמין טבעוני, קציצות, או תבשילים על בסיס שבבי סויה, שמגיעים עם שתי תוספות חמות או סלטים קטנים.

בקפיטריית 'קקאו' ישנו פס של אוכל חם צמחוני, כאשר חלק נכבד מן המנות הוא לרוב טבעוני - תבשילים למיניהם, ירקות קלויים בתנור, ומרקים.

ב'פביאנו' יש מגוון מאוד גדול של פסטות, כולן ללא ביצים. בנוסף יש פיצה אנטי-פסטי טבעונית (ללא גבינה), וקלצונה טבעוני במילוי משתנה. לחם השום, אגב, לרוב מרוח בחמאה - אך יש גם לחם שום ללא חמאה, רק צריך לבקש.

'עלים ירוקים' היא כנראה הקפיטריה הכי ידידותית לטבעונים, ולו כי המקום 90% טבעוני. ישנם כריכים טבעונים, סלט בהרכבה, ושלושה תבשילים טבעוניים משתנים בכל יום.

חלק מהמנות הטבעוניות המוגשות בקפיטריות נמצאות תחת פיקוח מחירים של אגודת הסטודנטים (לרשימת המנות הטבעוניות המפוקחות). 

במהלך שנת הלימודים הקרובה (תשע"ה) יקומו שתי קפיטריות נוספות - אחת בפקולטה להנדסה והשנייה בבית הספר לשפות. בנוגע לעגלות הקפה הפזורות בקמפוס, מאחר שאין להן מטבח ההיצע הטבעוני בהן מוגבל, אך בחלקן יש סלט ירקות או סלט פסטה שיכול להתאים. 

 

(5/5)
( 5 גולשים דירגו את המסעדה עד כה )

ביקרתם במקום? דרגו וספרו לנו בתגובות איך היה.