הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

24 רופי

מסעדת פועלים הודית צמחונית

שוקן 14, תל אביב -יפו
שעות פתיחה: א'-ה' 12:00-24:00, ו' 12:00-17:00, ש 12:00-24:00
24 רופי

 

המקום

קצת קשה למצוא את 24 רופי, שממוקמת בקומה שנייה של בניין מסחרי בדרום העיר, ללא שילוט בולט. אבל כשעולים במדרגות, תאורת הנרות והתמונות בסטייל הודי כבר יסמנו שהגעתם למקום הנכון. בכניסה תקדם את פניכם ערימת נעליים של באי המקום, אם כי לא חובה להוריד נעליים. מה שהיה פעם האנגר תעשייתי, הוסב לזולה הודית חמימה: בחלל המרווח פזורים מזרונים, כריות ושטיחים הודיים, והשולחנות נמוכים בהתאמה. ברקע צלילי סיטאר רגועים ומרגיעים.

האוכל

כמו בדאבה (מסעדת פועלים) הודית טיפוסית, גם ב-24 רופי מנת הדגל היא טאלי צמחוני - שהיא ארוחה שלמה, מאוזנת להפליא מבחינה תזונתית. הטאלי כולל דאל (תבשיל עדשים), שני סוגי סאבג'י (תבשילי ירקות מתחלפים), אורז (לבן או מלא), צ'פאטי (פיתה הודית) ופפדאם (מעין קרקרים קראנצ'יים מקמח עדשים). המנה מגיעה גם עם יוגורט - לכן כדאי לבקש מראש להחליפו בטחינה. אפשר לבקש תוספת חריף בצד, ויש גם פיקלס הודיים להרפתקנים. 

אפשר לשדרג את הטאלי בתבשיל מהתבשילים המתחלפים או בסמוסה - בצק פריך ממולא בתפוחי אדמה וירקות. מנה נוספת בתפריט היא מומו - כיסוני בצק טיבטיים (כמו דים-סאם). 

לשולחן מוגש בקבוק מים עם נענע, שעוזרים להתמודד עם חריפות האוכל. אפשר להזמין גם לימונדה, ואם בא לכם משהו חם - סיידר חם או צ'אי טבעוני. 
 

 
(4/5)
( 22 גולשים דירגו את המסעדה עד כה )

ביקרתם במקום? דרגו וספרו לנו בתגובות איך היה.
תגיות:
|