הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

"מטבח של שלום"

ספר בישול טבעוני מהמטבח הערבי

אחד מספרי הבישול המסקרנים ביותר שיצאו בשנים האחרונות הוא "מטבח של שלום", סיפרה של כיפאח דסוקי. כיפאח נולדה וגדלה בכפר פרדיס, עברה לטבעונות בתחילת 2016 והחלה לפתח גרסאות טבעוניות למתכונים הערביים שעליהם גדלה. כך נולד "מטבח של שלום: ספר בישול טבעוני מהמטבח הערבי". הספר כתוב בשתי שפות, ערבית וערבית זו לצד זו. המבנה של הספר גם הוא מעניין, והמתכונים מחולקים לפי שלושת התחנות העיקריות בחייה של כיפאח:

בפרק הכפר אפשר למצוא למשל מתכון לקובה, מקלובה ומנסף (תבשיל שבמקור מכיל בשר ויוגורט ואצל כיפאח הוא מכיל שבבי סויה או טחון מהצומח עם יוגורט טבעוני). לקינוח: בסבוסה (עוגת סולת) וקטאיף (בצק במילוי אגוזים שמככב בעיקר ברמדאן).

בפרק תל אביב כיפאח מספרת על חייה הסטודנטיאליים בעיר, ומציעה מתכונים מהירים ופשוטים יחסית: סינייה, תפוחי אדמה ממולאים, אקראס (משולשי תרד), ואיך אפשר בלי חומוס ופלאפל. בקטגוריית המתוקים: עוואמה (סופגניות קטנות בניחוח הל ומי ורדים) וליאלי לובנאן (לילות לבנון - קינוח שכבות בניחוח מי ורדים).

בפרק על פראג, שבה כיפאח מתגוררת כיום, תמצאו את המתכונים המורכבים יותר: מסאחן (גם הוא במקור תבשיל בשרי המוגש על פיתה ביתית), שישברק (כיסוני בצק ברוטב יוגרט), קציצות סייטן בטחינה ולקינוח כנאפה בהגשה לא-מסורתית בתבנית קאפקייק.

השם של הספר "מטבח של שלום" משקף את תפיסת עולמה של כיפאח, שאוכל יכול להביא שלום, בטח ובטח כשמדובר במטבח טבעוני נטול הרג וסבל של יצורים אחרים. כיפאח מדגישה בראיונות עימה שהמטבח הערבי הבסיסי היה מבוסס על מרכיבים צמחיים (בין היתר מטעמי תקציב), כך שלא מדובר בשינוי דרמטי מהמטבח הערבי המקורי.

למידע נוסף על הספר ועל הסיפור של כיפאח

מטבח של שלום - ספר בישול טבעוני ערבי - עברי
עטיפת ספר הבישול - מטבח של שלום