הדף בשיפוצים! עמך הסליחה

סלטי עדשים, קינואה וקטניות אחרות

סלט עדשים של צבר

מותגי הסלטים "אחלה" (של "שטראוס") ו"צבר" השיקו סדרת סלטים מקוררים על בסיס קטניות. "אחלה" השיקה סלט עדשים שחורות, סלט קטניות (גרגרי חומוס, שעועית לבנה ואדומה) וסלט קינואה. "צבר" הסתפקה בינתיים בשני סלטים על בסיס עדשים (סלט עדשים וגזר וסלט עדשים פיקנטי), אך מבטיחה שבקרוב הסדרה תתרחב גם לקטניות אחרות. החברות מצהירות כי המוצרים הללו מכוונים ספציפית לטבעונים ולקהל שוחרי הבריאות, על רקע העלייה בדרישה לקטניות בשנים האחרונות ותפיסתן כ"סופר פודס".

דגמנו סלטים שונים של שתי החברות, והתרשמנו שמדובר במוצרים מוצלחים למדי, שיכולים לשמש פתרון זמין ודי טעים לארוחת צהריים זריזה בעבודה - עם או בלי תוספת של טחינה, לצד סלט ירקות או אורז.  

מבחינה תזונתית, קטניות עשירות בחלבון, ברזל ורכיבים בריאים נוספים, ויש לברך על הנגשתן במוצרים מוכנים לאכילה. יחד עם זאת, ברור שהערך התזונתי של סלט קטניות ביתי גבוה מזה של סלט מתועש. בדומה לרוב המוצרים המתועשים, גם הסלטים הללו מכילים נתרן (מלח), שמן וחומר משמר. אך ביחס לממרח חומוס תעשייתי, שהיה עד כה מוצר הקטניות היחיד שנמכר במקררים בסופרמרקט, סלטי הקטניות הם מוצרים הרבה יותר מוצלחים ומאוזנים תזונתית. 

סלט קינואה של אחלהניסיתם את המוצר ואהבתם? ניסיתם ולא אהבתם? ספרו לנו בתגובות!